Переваги граніту

Граніт є найпоширенішою в земній корі гірською породою, яка утворилася в результаті вивержень вулканів і подальшого багаторічного охолодження і затвердіння на великій глибині магматичного розплаву. Інший спосіб формування граніту – метаморфизм, при якому граніт утворюється під дією високих температур, тиску і різних рідких і газоподібних речовин.

До складу гранітів, зазвичай, входить кілька мінералів, основними з яких є польовий шпат і кварц. У той час як кварц в граніті присутній у вигляді склоподібних безбарвних тріщин або блакитних зерен, шпат є кольороутворюючим мінералом. Також в залежності від типу кристалічної структури граніти поділяють на дрібнозернисті (діаметр їх зерен становить близько 2 мм), середньозернисті (діаметр - 2-5 мм) і крупнозернисті (діаметр - понад 5 мм). Дрібнозернисті граніти вважаються найбільш довговічними серед всіх типів гранітів, проте навіть крупно- і середньозернисті граніти існують в цілісному вигляді кілька століть.


Родовища граніту розкидані по всьому світу. Вони є і в Україні, і в країнах Європи, Латинської Америки, Азії та Африки. Ми, компанія "Каменів", надаємо унікальний вибір гранітів з усього світу нашим клієнтам. Серед них: і екзотичні бразильські, і китайські, індійські, і навіть європейські види граніту. Звичайно ж, у нас є широкий вибір українських видів граніту найбільш доступних для вітчизняного споживача.

 

Граніт, як камінь з унікальними природно-фізичними властивостями, широко використовується в будівельних роботах різного виду завдяки своїм очевидним перевагам:

 Міцність гранітних виробів

  Багатоколірна палітра та велика кількість можливих фактур граніту

Граніт вважається матеріалом дуже стійким до тертя, стиснення і стирання. Міцність даного каменю вдвічі більше ніж у мармуру і становить 2600-3000 кг/м.куб. Доказом міцності граніту може бути те, що для його обробки сьогодні ми використовуємо обладнання з присутністю алмазних деталей. Особливістю граніту прийнято вважати той факт, що завдяки своїй крихкості в процесі експлуатації у нього можуть формуватися локальні тріщини, які є наслідком його видобутку та обробки.
У всьому світі існує безмежна кількість гранітів різних кольорів, що створює можливість підібрати кожному клієнту унікальний колір і відтінок (сірий, білий, жовтий, червоний, блакитний, голубувато-зелений, блакитно-червоний і т.д.). Декоративне застосування граніту так поширене ще й тому, що у граніту є унікальні фактурні можливості поверхні; граніт може бути полірованим, термообробленим, шорстким тощо. Це дає можливість використовувати граніт як в екстер'єрі, так і в інтер'єрі, у малій та великій меморіальній архітектурі.

  Виняткова дизайнерська цінність

  Екологічність граніту

Оскільки граніт є природним матеріалом, замовляючи вироби з нього, Ви отримуєте неповторний і унікальний товар. Ви можете бути впевнені, що ні у кого більше не буде ідентичної стільниці, плитки або іншого декоративного елемента.
Існує стереотип, що граніти випромінюють радіацію. Але численні наукові дослідження та експертизи показали, що абсолютна більшість гранітів мають природний радіаційний рівень, в той час як лише 2% всіх гранітів незначно його перевищують.

 Довговічність гранітних виробів та простота в догляді за ними

 Водонепроникність та стійкість гранітних виробів до впливу кислот та атмосферних явищ

Граніт називають "вічним каменем", тому що перші ознаки псування у нього з'являються тільки по закінченню 300-500 років експлуатації. Граніт також в експлуатації не вимагає ніякого спеціального догляду.
Граніт практично не вбирає вологість, саме тому цей матеріал є одним з найбільш морозостійких доступних споживачеві. Граніт також не змінює свого зовнішнього вигляду і внутрішньої будови протягом 300 циклів замерзання і відтаювання, що робить його вкрай привабливим для виконання зовнішньої обробки будівель. Важливо відзначити, що граніт, на відміну від мармуру, не вимагає ніякого додаткового захисту від природних і механічних пошкоджень.