ГРАВІЮВАННЯ НА ПАМ’ЯТНИК

Художнє оформлення гранітного пам'ятника не тільки включає в себе необхідну інформацію про покійного. Крім цього, це також і спосіб відобразити добрі спогади рідних і близьких. Вдале художнє оформлення може зробити будь-який пам'ятник (і економ, і ексклюзивний комплекс) ціннішим з естетичної точки зору і повним асоціацій та пам'ятних моментів.

Існує 4 основних способи нанесення зображення і/або інших художніх елементів на пам'ятник: гравіювання, фотоскло, фотокераміка і металокераміка. Наша компанія надає вибір між усіма способами, тому в "Каменів" Ви маєте можливість за вкрай вигідними цінами замовити будь-який вид або комбінацію способів художнього оформлення.

Гравіювання


Гравіювання є найдавнішим способом оформлення ритуальних пам’ятників, а також найнадійнішим – вигравіювані на камені надписи і малюнки зберігаються так само довго як і сам пам'ятник.

Гравіювання на пам'ятнику – це результат механічного впливу на його поверхню. Найбільш ефектно вона виглядає на стелах з чорного габро (Букинське габро). Камінь має дзеркально-чорний колір, тому вигравіюване зображення виходить контрастним по відношенню до відполірованої поверхні. Зараз існує два способи гравіювання: комп'ютерний (автоматичний) і ручний (традиційний).

Комп'ютерне гравіювання

Нанесення портретів і малюнків на надгробні пам'ятники за допомогою комп'ютерного гравіювання відрізняється від ручної швидкістю виконання, більш вигідною ціною, а також абсолютною точністю. Вигравіюваний малюнок буде повністю відповідати вихідному зображенню з каталогу або фотографії покійного.

Комп'ютерне гравіювання включає такі етапи:

Оцифрування  

Даний етап надзвичайно важливий, так як машині (гравірувальний верстат), яка здійснює гравіювання, необхідно мати точний і як можна більш чіткий малюнок (фото та/або зображення) для нанесення його на пам'ятник. Тому важливо, щоб наш клієнт надав фото максимальної якості.


Ретушування


Процес включає редагування фото і/або додаткового зображення за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, що дозволяє отримати бажаний результат. Після ретушування наш клієнт має можливість побачити результат і чи схвалити оформлення, чи внести будь-які зміни.

Гравіювання на пам'ятнику


Якщо клієнт все затвердив, то гравіювальний верстат запускається, і процес нанесення зображень на пам'ятник починається. Через деякий час після початку роботи верстата, зображення буде готове.

Ручне допрацювання (факультативно)
Наші гравери-художники після отримання готового пам'ятника можуть відкоригувати те, що виходячи з їх досвіду зробить нанесене зображення ще краще.

Ручне гравіювання

включає такі етапи:Підготовка до гравіювання. Фотографія, з якої буде гравіюватися портрет, сканується і роздруковується в потрібному форматі. Роздруковане зображення з підкладеним під ним чорним копіювальним папером кріпиться на стелу. Далі художник обводить по фотографії основні контури, які потім виявляються на поверхні за допомогою мармурової пудри.
 
  • Коли начерк готовий, майстер безпосередньо починає гравіювання, використовуючи гравіювальну машинку і побідитові зубила різного діаметру.
Спочатку портрет вибивається з обведеним контуром, після чого йому надаються художні деталі, накладаються тіні, промальовувається волосся, очі, весь малюнок стає більш виразним і об'ємним.


Результат ручного гравіювання виходить глибоким і насиченим, проте на її виконання йде більше часу, ніж на комп'ютерну. Відповідно, такий вид роботи перевершує комп'ютерне гравіювання й за вартістю.

Очевидними перевагами ручного гравіювання є:

  • можливість внесення коригувань у вихідну фотографію;
  • якщо немає початкової фотографії хорошої якості, то гравер-художник за допомогою замовника може відтворити потрібне зображення;
  • глибина борозенки під час ручної роботи зазвичай більше ніж при автоматичному гравіюванні, а значить зображення буде більш довговічним.
Але також у ручного гравіювання є й мінус: крім більшої ціни в порівнянні з автоматичною обробкою, точно передбачити кінцевий результат роботи неможливо, так як він повністю залежить від майстерності художника. Тому сьогодні найпопулярнішим способом нанесення зображення на пам'ятник є автоматичне гравіювання.

Наша компанія "Каменів" надає своїм клієнтам послуги як комп'ютерного гравіювання, так і професійну ручну художню обробку.

Малюнки на пам'ятнику

 
Навіть найпростіший малюнок на пам’ятнику допоможе створити індивідуальний зовнішній вигляд виробу, що виділить його серед схожих виробів.
Крім портрета часто також наносять інші додаткові зображення:  • на могильні стели православних традиційно наноситься зображення хреста;
  • жіночі пам'ятники часто прикрашаються рослинними мотивами – букетами або прикрасами з троянд, лілій або польових квітів;
  • інші популярні зображення: свічка, яка символізує пам'ять, голубка – символ душі, що відправилася на небеса, зображення куполів храму, янголи-охоронці;
  • зображення, що символізують професійну сферу заняття: змія, що обвиває чашу – для лікарів, зірка, прапор України – для ветеранів і військових, якір – для моряків тощо;
  • виходячи з Ваших побажань ми зможемо нанести малюнок будь-якого розміру і змісту як на лицьову, так і на тильну сторону пам'ятника.