Фотоскло, фотокераміка, металокераміка на пам'ятник

Крім звичайної і зараз вкрай поширеного комп'ютерного та ручного гравірування існують й інші способи художнього оформлення пам'ятника. Перше, що спадає на думку – це фото на склі, фотокераміка, металокераміка, а також фото на основі порцеляни.

Такі зображення на пам'ятниках роблять їх максимально індивідуальними й неповторними. Крім того, фотоскло та фотокераміка дозволяють зберегти наочну пам'ять протягом багатьох-багатьох років. Якщо фотографія підібрана правильно, то вона передає характерні риси людини, і пам'ятник буде уособлювати покійного.


Фотокераміка

Як відбувається нанесення фото на кераміку?

Існує три основні методи перенесення зображення на фотокераміку:

 • фотографія роздруковується на медальйоні за допомогою принтера, після чого для закріплення результату медальйон обпалюється в печі;
 • друк на спеціальному папері, перенесення зображення за допомогою термопреса і заключний випал;
 • деколь, являє собою печатку за допомогою принтера і двофазний випал: після первинної обробки поверхні медальйон покривається додатковим шаром лаку. Ці заготовки обпікаються в муфельних печах при температурі 850°. В результаті вихідна картинка впікається в глазур, за рахунок чого досягається яскравість фарб і довговічність зображення.

Готовий медальйон закріплюється на пам'ятнику за допомогою спеціального клею або поміщається в вирізане за розміром таблички поглиблення і фіксується цвяхами.

Ціни на фотокераміку для пам'ятника


Варто обрати фотокераміку чи інші методи оформлення?

Очевидно, що фотокерамічний портрет має ряд незаперечних переваг:

 • недорогий у виготовленні;
 • менше часу на виробництво в порівнянні з іншими способами художнього оформлення пам'ятника;
 • може бути кольоровим і чорно-білим;
 • точно передає вихідне зображення, яке піддається комп'ютерному редагування.

Але крім переваг у фотокераміки є один істотний недолік – недовговічність. У порівнянні з гравіюванням або фото на склі, фотокераміка більш схильна до природного впливу, і тому рідко термін служби якісної фотокераміки перевищує 15-20 років. Також фотокераміка не може або дуже рідко використовується для нанесення на пам'ятник будь-якого додаткового зображення або епітафії. Ми сподіваємося, що цей розділ статті допоможе Вам зробити правильний вибір.


Фото на склі

Фотоскло – це спосіб художнього оформлення пам'ятника, за допомогою якого зображення наноситися на скло, і потім воно обпалюється в печі. Скло обпалюється, але не при такій сильній температурі як у випадку з фотокерамікою, саме тому насиченість кольору набагато більше в фотоскла.

Які переваги портрета в склі?

 • можливість виготовлення склопакета в майже будь-якому розмірі, формі і товщині (повний зріст, форма серця, товщина до 4 см тощо);
 • точно передає вихідне зображення, яке піддається комп'ютерному редагуванню;
 • менш схильне до природного впливу, тому що фотоскло герметизується, і проникнення вологості або шкідливих організмів малоймовірно, що збільшує термін служби виробу в порівнянні з фотокерамікою, наприклад;
 • насиченість кольорів.
Портрет в склі – це надійний охоронець зображення, яке не тьмяніє і не розтріскується з часом, а чіткість і насиченість кольору портрета не зазнають змін навіть через довгі роки.


Які існують способи кріплення фотоскла на пам'ятник?

Основними способами кріплення фотоскла на пам'ятник є:

 • кріплення в нішу з фаскою (виріб герметизується нашими майстрами в поглибленій ніші в стелі пам'ятнику з фаскою по периметру);
 • кріплення в нішу з рамкою (виріб герметизується нашими майстрами в поглибленії ніші в стелі пам'ятнику з декоративною рамкою по периметру).


Ціни на фотоскло для пам'ятника


Металокераміка

Цей тип портрета найчастіше кріпиться на поверхню пам'ятника саморізами або в нішу на клей. За вартістю металокераміка дешевше, ніж фотокераміка, так як ціна матеріалу, для виробництва основи, нижче.

Сучасне виготовлення металокераміки – це складний процес, який включає в себе поетапне покриття заготовок емаллю і подальше випалення. В результаті виходять білосніжні рівні таблички з фотографіями чистих кольорів.

Однак портрет на металокераміці згодом може піддатися корозії. З цієї причини багато хто воліє встановлювати на пам'ятники фото, виконані на порцелянових заготовках.

Ціни на металокераміку для пам'ятника


Порцелян

Зображення переноситься на порцеляну, виготовлений з використанням італійських технологій і сучасного складного обладнання, що відповідає найвищим світовим стандартам. Порцелян володіє високими водовідштовхувальними властивостями (його коефіцієнт водопоглинання не перевищує 0,2%). Це є безперечним свідченням морозостійкості готових виробів.

Нанесений на нього малюнок добре деталізований, характеризується чіткістю і природністю кольорів. Фото з основою на порцеляні є більш довговічним ніж металокераміка і фотокераміка.

Ціни на фото на порцеляні для пам'ятника